Wspólne zainteresowania – to podstawa

Nastolatki często mówią, że czują „motyle w brzuchu”, kiedy spotykają się z ukochaną osobą. Z wiekiem motyle przestają tak usilnie fruwać w brzuchach, a przychodzi czas na bardziej przemyślane związki. Wybierając współmałżonka dla siebie należy pamiętać o tym, żeby poza wielkim uczuciem łączyło nas coś więcej. Nierzadko zdarza się bowiem, że wielka miłość zanika i nie pozostaje nic co nas łączy.
Wybierając sobie partnera na całe życie dobrze jest pamiętać o tym, że motyle w brzuchu nie zawsze wystarczą. Pary, które łączy nie tylko miłość, ale także przyjaźń, wspólne zainteresowania czy chęć wspólnego spędzania czasu, zazwyczaj są znacznie silniejsze aniżeli te oparte na samym uczuciu. W związkach, które łączy więcej niż sama „miłość” małżonkowie szybciej znajdują grunt do porozumienia i rozwiązania swoich problemów.

Osoba, która wybierając swojego przyszłego małżonka stawia przed nim wiele zróżnicowanych wymagań ma duże szanse na to, że znajdzie osobę, z którą przeżyje wiele szczęśliwych lat.

Kiedy warto skontaktować się z psychologiem ?