Wakacyjne wypady we dwoje

Jak już nie raz wspominaliśmy, na stan małżeńskiego pożycia ma ogromny wpływ to, ile czasu małżonkowie spędzają ze sobą. Warto szukać wspólnych zainteresowań, aby być ze sobą i dzielić swoje pasje. Jednym z ciekawych pomysłów jest podróżowanie.

Zbliżają się wakacje a to czas, który warto wykorzystać na wspólne wyjazdy. Nie muszą to być spektakularne urlopy zagraniczne, a wystarczą wypady we dwoje do odległego nawet o kilka kilometrów miasta czy gospodarstwa agroturystycznego. W przypadku takich wyjazdów nie jest ważne to gdzie się wyjeżdża, ale to jak spędza się wspólnie czas. Nie ma sensu wyjazd do SPA, gdzie kobieta przechodzi z jednego gabinetu kosmetycznego do innego a wieczorem jest tak piękna i zmęczona, że nie ma ochoty na nic więcej. Znacznie lepszym pomysłem jest wyjazd do domku nad jezioro, gdzie wspólnie można wybrać się na spacer, zjeść kolację w przydrożnym barze i napić się piwa w pobliskim pubie.

Planując wyjazd, który ma wesprzeć stosunki małżeńskie należy pamiętać, że musi to być wyjazd dla pary, a nie dla rodziny. Wyjazd we dwoje to swoista terapia małżeńska, w której stanowczo brak miejsca na dzieci. Każdej parze jest bowiem potrzebna chwila wytchnienia, nawet jeśli trwa zaledwie kilka dni w roku.