Po co terapia dla par?

Kłótnie, ciche dni, separacja to tylko niektóre z możliwych rozwiązań wykorzystywanych w przypadku problemów małżeńskich. Niestety nie wszystkie kłopoty uda się naprawić samodzielnie i niekiedy konieczna jest pomoc kogoś z zewnątrz.
W przypadku małżeństw, w których dzieje się źle często okazuje się, że nie można znaleźć rozwiązania problemów, ponieważ małżonkowie ich nie widzą. Każde z nich czuje się źle w związku, ale zarazem nie potrafi dokładnie wskazać przyczyn takiego stanu. Bywa również tak, że mają oni do siebie nawzajem pretensje o działania lub ich brak, ale nie potrafią szczerze o tym powiedzieć. Tym samym żona ma za złe mężowi, że nie zauważa jej nowej sukienki albo przygotowanej przez nią romantycznej kolacji, a mąż nie rozumie jak jego żona mogła nie zauważyć, że naprawił kran. Takie drobiazgi wydają się nie mieć znaczenia, ale jeśli powtarzają się przez lata małżonkowie czują się zaniedbani przez swoje drugie połowy.

To tylko jeden z wielu przykładów problemów, których na pierwszy rzut oka nie widać z zewnątrz, a wewnątrz związku są one okryte pewnym niedopowiedzeniem. W takich wypadkach potrzebny staje się obserwator z zewnątrz, który będzie umiał nazwać problem i jeśli to tylko możliwe wskaże kierunek jaki należy obrać, aby się go pozbyć.

Czemu służy terapia par ?