Kłótnie – sposób na rozładowanie emocji

Co jest lepsze dla związku ciche dni czy wielkie kłótnie? Wśród znawców tematu panują zróżnicowane opinie, aczkolwiek najczęściej udzielaną odpowiedzią jest „wszystko zależy od temperamentu pary”.
W dzisiejszych czasach kłótnie są piętnowane i uznawane za swego rodzaju przemoc. Warto jednak zauważyć, że nie zawsze tak jest. Wiele par kłócąc się, a niekiedy nawet urządzając okropne awantury pozwala ujść emocjom związanym z narastającymi w związku problemami. Niejednokrotnie po ostrej wymianie zdań nadchodzi czas na wyciągnięcie wniosków i pogodzenie się. Często w wyniku tego rodzaju zachowań małżonkowie są bardziej nastawieni na kompromis, co znacznie ułatwia rozwiązywanie problemów.

Oczywiście kłótnie nie powinny stać się czymś codziennym, ponieważ wtedy zamiast oczyszczającej mocy stają się same w sobie problemem, niemniej jednak nie warto się ich bać. Czasami ostra wymiana zdań to sposób na pokazanie swoich racji współmałżonkowi, który przynosi całkiem dobre efekty. Dlatego też warto od czasu do czasu się pokłócić.Jak zaradzić problemom pary ?