Karnawał – czas na taneczne spotkanie dla par

Boże Narodzenie to czas spędzany z całą rodziną. Wszyscy siadają do wieczerzy wigilijnej, spędzają ze sobą świąteczny czas. Także przełom roku spędzamy zazwyczaj w gronie rodzinnym. Jednak czas karnawału to już co innego. Organizowane są wówczas spotkania towarzyskie i zabawy taneczne, które można wykorzystać do zbliżenia się ze współmałżonkiem.

Pary mające problemy z porozumieniem się, powinny jak najczęściej spędzać ze sobą czas. Dobrym pomysłem jest spotykanie się w miejscach publicznych, gdzie można w spokoju porozmawiać lub atrakcyjnie wykorzystać czas wolny. Okres karnawału świetnie nadaje się do tego celu. Pary mogą wybrać się do znajomych na spotkania towarzyskie albo na bale karnawałowe organizowane przez wiele instytucji. Poza spędzeniem wspólnego wieczoru uczestnictwo w imprezach karnawałowych może mieć także inne skutki np. wsparcie organizacji lub akcji charytatywnych.

Problemy małżeńskie zazwyczaj dotyczą codzienności. Mają na nie wpływ problemy z porozumiewaniem się, brak czasu spędzanego wspólnie a często także nadmiar obowiązków. Wspólne wyjścia do znajomych czy na imprezy taneczne pozwalają nawiązać nowe, nieco inne niż domowe, relacje między małżonkami. Zarówno mąż jak i żona pokazują się sobie nawzajem z zupełnie innej strony, co zazwyczaj pozytywnie wpływa na ich relacje.

Jak zaradzić problemom małżeńskim ?